Skip to content

5 razlogov, zakaj bi morali redno vzdrževati spletno stran WordPress

  Če želite, da vaša spletna stran deluje nemoteno, morate poskrbeti za njeno posodobitev. Obstaja veliko vzdrževalnih opravil, ki jih je treba opraviti, da bo vaše spletno mesto varno, optimizirano in bo služilo uporabnikom. V nadaljevanju je predstavljenih pet razlogov, zakaj je redno vzdrževanje spletnega mesta WordPress tako pomembno

  1. Eden najpomembnejših razlogov za vzdrževanje spletnega mesta WordPress storitev je varnost. Hekerji vedno iščejo načine, kako vdreti v spletna mesta, zato lahko, če vtičnikov, tem in osnovnih datotek ne posodabljate redno, ostanete ranljivi za napade. Posodabljanje vsega zagotavlja, da so bile odpravljene vse varnostne pomanjkljivosti ali ranljivosti, tako da je vaše spletno mesto varno pred zlonamernimi akterji

  2. Hitrost – Še en pomemben razlog za redno vzdrževanje WordPressa je hitrost. Če ne optimizirate slik, ne stiskate kode ali ne izbrišete nepotrebnih vtičnikov/tem, se bo vaše spletno mesto nalagalo počasi, kar lahko povzroči, da ga bodo uporabniki zapustili, še preden bodo videli, kaj jim lahko ponudite. Z rednimi vzdrževalnimi opravili lahko zagotovite hitro in učinkovito nalaganje spletnega mesta, tako da uporabniki ne bodo čakali, da se naloži

  3. SEO – Ustrezna optimizacija SEO je bistvenega pomena za povečanje prometa in števila strank na vašem spletnem mestu. Če vsebine na spletnem mestu ne posodabljate redno (vključno z meta oznakami), se ne bo uvrščalo tako visoko v rezultatih iskalnikov, kar pomeni, da ga bo videlo manj ljudi, ko bodo iskali nekaj v zvezi z vašo ponudbo. Z rednimi vzdrževalnimi opravili lahko zagotovite, da je vsa vsebina na vašem spletnem mestu ustrezno optimizirana za namene SEO, tako da jo na straneh z rezultati iskalnikov (SERP) najde več ljudi

  4. Uporabniška izkušnja – Vzdrževanje spletnega mesta nenazadnje prispeva tudi k ohranjanju uporabniške izkušnje, saj lahko zastarele zasnove uporabnikom otežijo navigacijo po spletnem mestu ali hitro in enostavno iskanje iskanih vsebin. Posodabljanje oblikovnih elementov, kot so pisave ali barve, lahko pomaga ohranjati svežino in sodobnost, hkrati pa poskrbi, da je vse videti skladno na vseh napravah (namiznih/mobilnih). Poleg tega redne posodobitve pomagajo zagotoviti združljivost z novejšimi napravami, saj starejše različice morda ne delujejo tako dobro z novimi tehnologijami, kot so programska oprema za prepoznavanje glasu ali slušalke za navidezno resničnost.                                                                                                                                                                5 Posodobitve platforme – Sledenje posodobitvam platforme pomaga zagotoviti združljivost med različicami vtičnikov in prihodnjimi funkcijami, ki jih bo izdal sam WordPress! To zagotavlja optimalno delovanje, ne glede na to, kako pogosto se izvajajo spremembe na njihovi strani! 

  Kot lahko vidite, je skrb za redna vzdrževalna opravila WordPressa nujna, če želite slediti nenehno spreminjajoči se pokrajini spletne tehnologije in ostati pred konkurenco na spletu! Od varnostnih posodobitev do optimizacije vsebine za namene SEO; od ohranjanja uporabniške izkušnje z oblikovnimi elementi; od posodobitev platforme; obstajajo številne prednosti, povezane z rednimi vzdrževalnimi opravili, tako za razvijalce kot tudi za tiste, ki niso razvijalci! Zato pri upravljanju spletnega mesta ne zanemarite tega koraka! Če boste poskrbeli za te ključne dele, boste veliko pripomogli k izgradnji učinkovite digitalne prisotnosti!